J. Cameron, Droga artysty – KSIĄŻKA

Julia Cameron, Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę

Julia Cameron Droga artysty

“Droga artysty” stanowi 12 – tygodniowy kurs odkrywania i rozwijania własnej kreatywności. Nowatorska metoda, na której opiera się książka, pomoże Ci odkryć uśpione talenty i zrealizować marzenia. Jeśli zatem pragniesz być bardziej twórczym w jakiejkolwiek sferze życia, poznaj sprawdzone autorskie techniki i narzędzia, dzięki którym usuniesz przeszkody, które Cię blokują.

“Droga artysty” stała się światowym bestsellerem, który utrzymuje się na listach od 25 lat. Książkę przetłumaczono na 36 języków i sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy. A według portalu “BuzzFeed” to jedna z 32 książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie.

Cytat przewodni książki: “PYTANIE: Wiesz ile będę miał lat, zanim nauczę się grać na fortepianie? ODPOWIEDŹ: Tyle samo, co wtedy, kiedy się nie nauczysz“.

SPIS TREŚCI

Duchowa elektryczność

-Podstawowe zasady

Podstawowe narzędzia:

-Poranne strony

-Randka artystyczna

TYDZIEŃ 1: Odzyskiwanie poczucia bezpieczeństwa

TYDZIEŃ 2: Odzyskiwanie poczucia tożsamości

TYDZIEŃ 3: Odzyskiwanie poczucia mocy sprawczej

TYDZIEŃ 4: Odzyskiwanie poczucia spójności wewnętrznej

TYDZIEŃ 5: Odzyskiwanie poczucia możliwości

TYDZIEŃ 6: Odzyskiwanie poczucia obfitości

TYDZIEŃ 7: Odzyskiwanie poczucia przynależności

TYDZIEŃ 8: Odzyskiwanie poczucia gotowości

TYDZIEŃ 9: Odzyskiwania zmysłu współczucia

TYDZIEŃ 10: Odzyskiwanie instynktu samozachowawczego

TYDZIEŃ 11: Odzyskiwanie poczucia autonomii

TYDZIEŃ 12: Odzyskiwanie wiary

O AUTORCE

Julia Cameron

Julia Cameron (ur. 1948) – amerykańska poetka, dramatopisarka, scenarzysta filmowa i telewizyjna, reżyserka, dziennikarka. Jest również autorką ponad 40 książek. Nadal pracuje twórczo i prowadzi na całym świecie warsztaty kreatywności.

WYBRANE RECENZJE

“Julia Cameron wynalazła sposób, w jaki ludzie odnawiają twórczą duszę. Dzięki delikatnym afirmacjom, inspirującym cytatom, wypełnianiu pustych list i zadaniom — napisz sobie list z podziękowaniami, opisz siebie na przykład w wieku 80 lat —  The Artist’s Way  proponuje egalitarny pogląd na kreatywność : Każdy to ma”. (The New York Times)

“Sukces książki polega na prostocie jej przesłania. (…) Zachęca czytelników do odnalezienia swoich wewnętrznych pesymistów, nazwania ich, a następnie nauczenia się ich odrzucania, jakby byli tylko irytującymi sąsiadami. Cameron pokazuje również, w jaki sposób nasze emocje są oddzielone od naszych umysłów i można nimi manipulować dla naszej korzyści (…)”. (https://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/the-artists-way-in-an-age-of-self-promotion)

“Poranne strony stały się powszechnie znaną nazwą, skrótem umożliwiającym uwolnienie twojego potencjału twórczego”.(Vogue)

[Od Red. Powyższy wpis został przygotowany m.in. w oparciu o opis wydawcy i zawartość książki. Oryginalny spis treści ograniczono do jego zasadniczych punktów].

Please follow and like us:
fb-share-icon