M. Williams, D. Penman, Mindfulness – książka

Mark William, Danny Penman, Mindfulness. Trening uważności.

Trening uważności

Ten bestseller pozwoli Ci przejść sprawdzony ośmiotygodniowy program, który nawiązuje do terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT). Metodę tę wykorzystuje się m.in. w leczeniu depresji. Dzięki niej możesz też jednak po prostu odzyskać radość życia i nauczyć się, jak radzić sobie w walce ze stresem. Jest to szczególnie ważne w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu.

Pytanie przewodnie książki: “Jak znaleźć spokój w pędzącym świecie?”.

Mindfulness to bowiem metoda treningu umysłowego, dzięki której zrozumiesz, że dobre samopoczucie i życie w harmonii ze sobą samym wpływa na każde działanie i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami. Książkę uzupełnia płyta z medytacjami, dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz “tu i teraz”.

Spis treści

Rozdział 1: Gonitwa za własny ogonem
Rozdział 2: Dlaczego sami siebie atakujemy?
Rozdział 3: Przebudzenie do swojego życia
Rozdział 4: Wprowadzenie do ośmiotygodniowego programu uważności
Rozdział 5: Uważność – tydzień pierwszy. Uwolnienie się od autopilota
Rozdział 6: Uważność – tydzień drugi. Mieć ciało na uwadze
Rozdział 7: Uważność – tydzień trzeci. Mysz w labiryncie
Rozdział 8: Uważność – tydzień czwarty. Wyjście z fabryki plotek
Rozdział 9: Uważność – tydzień piąty. Zwrócenie się ku trudnościom
Rozdział 10: Uważność – tydzień szósty. Uwięzienie w przeszłości czy życie w teraźniejszości
Rozdział 11: Uważność – tydzień siódmy. Kiedy przestałeś tańczyć?
Rozdział 12: Uważność – tydzień ósmy. Nieokiełznane i nieocenione życie

O Autorach

Mark William
Danny Penman

Mark William – profesor psychologii klinicznej pracujący na Uniwersytecie Oksfordzkim. Zajmuje również stanowisko Głównego Badacza Fundacji Wellcome Trust. Współautor terapii poznawczej opartej na uważności.

Danny Penman – doktor biochemii. Jest również publicystą i felietonistą gazety “Daily Mail”. Współpracował także z “The Independent” oraz telewizją BBC.

Wybrane recenzje

“Jeśli chcesz uwolnić się od stresu i lęków oraz poczuć się naprawdę dobrze z samym sobą, przeczytaj tę książkę”. (Ruby Wax, działaczka na rzecz zdrowia psychicznego, pisarka i aktorka).

“Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwej? Zdecydowanie polecam przystępne metody, które znajdziesz w książce Mindfulness. Trening uważności. Prof. Mark Williams i dr Danny Penman wspólnie zamieścili w niej techniki mające swoje uzasadnienie w nauce, które można stosować w walce z codziennymi wyzwaniami i katastrofami”. (Daniel Goleman, autor bestsellera “Inteligencja emocjonalna”).

“Spokój w świecie zewnętrznym jest możliwy pod warunkiem, że odczuwamy spokój wewnętrzny. Książka Marka Williamsa i Danny’ego Penmana pozwala ten stan osiągnąć”. (Goldie Hawn, amerykańska aktorka).

[Od Red. Powyższy wpis został przygotowany m.in. w oparciu o opis wydawcy i zawartość książki].

Please follow and like us:
fb-share-icon