O portalu “ZM”

Dlaczego powstał portal właśnie o nazwie “Złote Motywatory”?

Każdy z nas ma jakieś mniejsze lub większe marzenia, wyznaczamy sobie cele czy też próbujemy wprowadzić zmiany w naszym życiu. Co jednak decyduje o tym, że niektórzy ludzie osiągają sukcesy (czasem nawet spektakularne), a inni nie? Oczywiście, wpływ na to może mieć wiele czynników (sytuacja osobista, zawodowa, finansowa, stan zdrowia i inne). Jednak czymś, co jest warunkiem niezbędnym do osiągnięcia sukcesu – jest właśnie MOTYWACJA!

Mając bowiem nawet bardzo sprzyjające warunki (talent, czas, pieniądze, itd.) – prawdopodobnie bez podsycania w sobie MOTYWACJI – nasze działania i nawet ciężka praca będą dużo mniej efektywne. Niestety, często kończy się to też tym, że w końcu się poddajemy i rezygnujemy albo nawet w ogóle nie podejmujemy kroków przybliżających nas do wymarzonego sukcesu.

Hilary Hinton znany jako Zig Ziglar – amerykański pisarz oraz mówca motywacyjny – zauważył, że:

„Ludzie często mówią, że motywacja nie trwa wiecznie. Efekt kąpieli też nie, dlatego zalecana jest codziennie”. 

Dlatego na portalu „Złote Motywatory” odkryjesz właśnie motywacyjne cytaty i myśli na każdy dzień, które podniosą Cię też na duchu i dodadzą pewności siebie. Być może zwrócą też Twoją uwagę na kwestie, których do tej pory nie dostrzegałeś. Czasami jedno zdanie może nas bardziej poruszyć i skłonić do przemyśleń niż cała przeczytana książka …

Na tym portalu nie zabraknie też psychologii w przystępnej formie w zakładce: “Psychologia w praktyce”. Otrzymasz najważniejszą wiedzę z zakresu rozwoju osobistego i psychologii motywacji, dzięki czemu będziesz mógł odnieść ją do swojego życia. Poznasz praktyczne metody oraz narzędzia motywacji i sukcesu. To wszystko może sprawić, że lepiej zrozumiesz samego siebie oraz rozwiążesz problemy, z jakimi zmagasz się na swojej drodze do sukcesu. Będziesz również mógł przeczytać wyjątkowe wywiady z osobami, które podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniami związanymi z ich pasją, działalnością zawodową i rozwojem osobistym.

Źródło dodatkowej wiedzy znajdziesz w kolejnej sekcji portalu: „Twoja biblioteka”. Ma ona stanowić propozycje literatury z zakresu motywacji, sukcesu i rozwoju osobistego. Książki są przedstawione w ten sposób, abyś nie miał problemu z podjęciem decyzji czy to “coś” dla Ciebie. Znajdziesz tam nie tylko opis, ale też spis treści, zdjęcia i notki o autorach, a także recenzje czy też szczególnie interesujące cytaty z książki.

Inspirujące są także biografie ludzi, którzy odnieśli wielki sukces. Bardzo często nie przyszedł on im łatwo i musieli pokonać wiele trudności w drodze na szczyt, co jeszcze bardziej powinno nas motywować do tego, aby się nie poddawać. Bardzo pomocne dla Ciebie może okazać się właśnie odnalezienie swojego autorytetu czy też mentora. Kogoś, kto np. osiągnął sukces w dziedzinie, którą Ty się zajmujesz albo po prostu podziwiasz go za to, jakim jest człowiekiem. Dlatego przy każdym z cytatów znajduje się notka biograficzna o jego autorze. Uważam, że nie tylko same słowa mają znaczenie, ale też to, od kogo pochodzą. Często te osoby również na łamach swoich książek, artykułów albo w wykładach i wywiadach przekazują bezcenną wiedzą i inspirują swoim przykładem – warto z tego korzystać!

Portal „Złote Motywatory” zaprasza zatem do przestrzeni, gdzie w jednym miejscu otrzymasz solidną dawkę MOTYWACJI na każdy dzień!

Redakcja Portalu „Złote Motywatory”

PS. Masz swój ulubiony cytat motywacyjny?

Będzie bardzo miło, jeśli podzielisz się nim w komentarzu pod innym cytatem, który Ci się spodobał – na Instagramie @zlotemotywatory_pl Redakcja postara się, żeby został “ubrany” w grafikę i opublikowany na łamach portalu oraz w social mediach!