R. Kiyosaki, S. Lechter, Bogaty ojciec, Biedny ojciec – książka

Robert T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter, Bogaty ojciec, Biedny ojciec.

Ten międzynarodowy bestseller to oparta na faktach książka biznesowa. Autorzy przekonują, że głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Uczymy się pracować za pieniądze, ale nie uczymy się o tym, jak pieniądze powinny pracować dla nas. “Bogaty ojciec, Biedny ojciec” rozwiewa mit, że aby stać stać się bogatym trzeba mieć wielkie dochody oraz podważa przekonanie, że nasz dom i nasze mieszkanie stanowią nasze aktywa.

W książce tej znajdziesz odpowiedź na pytanie: “Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa?”. Ta wiedza z kolei może stać się “punktem wyjścia dla każdego, kto chce kształtować swoją finansową przyszłość”.

Spis treści

LEKCJE

Rozdział 1. Bogaty ojciec, Biedny ojciec
Rozdział 2. Bogaci nie pracują za pieniądze
Rozdział 3. Dlaczego należy uczyć umiejętności finansowych
Rozdział 4. Pilnuj swojego biznesu
Rozdział 5. Historia podatków i potęga spółek
Rozdział 6. Pieniądze wymyślili bogaci
Rozdział 7. Pracuj, by się uczyć – nie pracuj za pieniądze.

POCZĄTKI

Rozdział 8. Pokonywanie przeszkód
Rozdział 9. Zaczynamy
Rozdział 10. Czy wciąż chcemy wiedzieć więcej?
Epilog

O Autorach

Robert S. Kiyosaki (ur. 1947) – amerykański inwestor, biznesmen. To autor wielu bardzo popularnych książek motywacyjnych i książek o inwestowaniu pieniędzy. Wcześniej uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej i służył w oddziałach marines jako pilot śmigłowca podczas wojny wietnamskiej. 


Sharon L. Lechter (ur. 1954) – amerykańska bizneswomen, pisarka oraz przysięgła księgowa. W 2008 r. George W. Bush powołał ją do Prezydenckiej Rady ds. Kompetencji finansowych na dwuletnią kadencję.

Wybrane recenzje

“Bogaty ojciec, Biedny ojciec nie opowiada o tym jak stać się bogatym. Książka ta mówi o tym, jak wziąć sprawy finansowe w swoje ręce i pomnożyć swój majątek poprzez mistrzowskie opanowanie pieniędzy”. (dr Ed Koken, wykładowca przedmiotu finanse, Uniwersytet RMIT, Melbourne)

“Bogaty ojciec, Biedny ojciec jest punktem wyjścia dla każdego, kto chce zacząć kształtować swoją finansową przyszłość”. (USA TODAY)

“Jednym z najlepszych prezentów, jaki możemy zrobić – aby dodać komuś energii do startu – jest książka Bogaty ojciec, Biedny ojciec”. (David Potts, redaktor kolumny Biznes w “The Sun-Herald”)

[Od Red. Powyższy wpis został przygotowany m.in. w oparciu o opis wydawcy i zawartość książki].

Please follow and like us:
fb-share-icon