T. Niwiński, JA – KSIĄŻKA

Tadeusz Niwiński, JA

Każdy z nas nosi w sobie swoje “JA”, ale nie potrafimy odkryć jego wielkich możliwości. Jak bowiem twierdzi Autor: “rodzimy się bez instrukcji użycia”. Książka ta pokazuje, jak uwolnić swój potencjał, tak aby w pełni nas wspierał. Dzięki niej możesz wyzwolić się ze schematów, które zostały Ci wpojone przez rodzinę, szkołę i Twoje otoczenie. Co ważne, możesz to zrobić bez poczucia winy.

Książka “JA” to jeden z pierwszych poradników motywacyjnych polskiego autora.

To już niemal kultowa książka z zakresu rozwoju osobistego. Pomimo, że została napisana w 1993 roku to wciąż zachowuje aktualność i zdobywa uznanie nowych czytelników. Polecana jest przez nauczycieli rozwoju osobistego, a także jako lektura obowiązkowa dla młodzieży.

Autor stawia w tej książce zasadnicze pytanie: “Dlaczego tylko 5% ludzi jest zadowolonych z życia? Dlaczego jedni ludzie są szczęśliwsi niż inni?”. A zadedykował ją: “Wszystkim, którzy urodzili się bez instrukcji użycia”.

Spis treści

ROZDZIAŁ 1. Człowiek to brzmi dumnie

ROZDZIAŁ 2. Kim jesteśmy

ROZDZIAŁ 3. Świadomość

ROZDZIAŁ 4. Jest nas więcej

ROZDZIAŁ 5. Zasady działania

ROZDZIAŁ 6. Przejęcie władzy

ROZDZIAŁ 7. Poczucie własnej wartości

ROZDZIAŁ 8. Dziwne ale prawdziwe

ROZDZIAŁ 9. Konieczność zmiany

ROZDZIAŁ 10. Programowanie sukcesu

ROZDZIAŁ 11. Miłość i takie różne dyrdymały

ROZDZIAŁ 12. W poszukiwaniu misji

O Autorze

Tadeusz Niwiński

Tadeusz Niwiński (ur. 1947) – autor książek z zakresu rozwoju osobistego, z wykształcenia chemik i informatyk. Jako jeden z pierwszych w Polsce zajął się propagowaniem rozwoju osobistego i wiedzy o tym, jak osiągnąć sukces życiowy. Prowadzi szkolenia motywacyjne. Mieszka wraz z rodziną w Kanadzie.

Wybrane recenzje

“Książka bardzo gorąca i żywa, pisana z pasją i wiarą w siebie samego. Zmusza do zatrzymania się i zastanowienia nad tym dokąd biegniemy i po co?” (Ewa Sadowska)

“Każda strona przynosi zaskakujące odkrycia opisane niezwykle jasno i prosto. Każda strona jest swego rodzaju małą rewolucją, która niszczy bezmyślne schematy, według których żyjemy i jakie nam zaprogramowano. W efekcie po przeczytaniu książki po prostu budzimy się ze snu, w którym dotąd żyliśmy”. (Andrzej Szlesak)

“Największym atutem tej książki jest czynnik inspirujący. Pobudza ona do stawiania sobie pytań, do sięgania w nieznane lub zapomniane zakamarki własnego “JA”, do wyzwalania drzemiących w każdym z nas “ukrytych rezerw”. (Józef Sadowski)

“Jeśli stoisz na rozdrożu, przeczytaj tę książkę zanim zrobisz następny krok”. (Andrzej Rezmer)

[Od Red. Powyższy wpis został przygotowany m.in. w oparciu o opis wydawcy i zawartość książki].

Please follow and like us:
fb-share-icon