ULUBIONY KOLOR – co mówi o Twojej osobowości?

Ulubiony kolor

Chyba każdy z nas ma swój ulubiony kolor. Przejawia się to między innymi w tym, jakim kolorem lubimy się otaczać. Często taki kolor mają ściany i wystrój w naszym mieszkaniu, noszone przez nas ubrania czy też przedmioty codziennego użytku. Jednak nasz ulubiony kolor mówi również bardzo dużo o naszej osobowości. To zatem pewien klucz do lepszego poznania samego siebie!

Znajdź poniżej swój ulubiony kolor i przekonaj się, czy opis zgadza się z cechami Twojej osobowości. Może być też tak, że lubisz dwa kolory i trudno Ci wybrać ten dominujący. Wtedy mogą Cię dotyczyć cechy przypisane do tych dwóch barw.

KOLOR ŻÓŁTY – osoby, które lubią ten kolor są bardzo twórcze i kreatywne. Mają bogatą wyobraźnię. Takie osoby są również racjonalne, praktyczne i zorganizowane. Potrafią też bardzo dobrze kontrolować emocje.

KOLOR CZERWONY– osoby, które lubią ten kolor są aktywne, energiczne i pewne siebie. Cechuje je silny charakter ze skłonnością do rywalizacji i intensywności w wyrażaniu emocji. Lubią być w centrum uwagi. Podejmują też szybko decyzje.

KOLOR FIOLETOWY – osoby, które lubią ten kolor bardzo dbają o swój rozwój duchowy. To osoby raczej zamknięte w sobie, introwertycy. Są również empatyczne i chętnie pomagają innym. Cechuje je także wrażliwość, łatwo je zranić.

KOLOR BRĄZOWY – osoby, które lubią ten kolor są bardzo opanowane i spokojne. Cechuje je nieśmiałość i mniejsza pewność siebie. Są również stabilne emocjonalne. Wspierają też bardzo swoich bliskich, można na nich zawsze liczyć.

KOLOR RÓŻOWY – osoby, które lubią ten kolor są delikatne i uczuciowe. Czasem zbyt szybko ufają innym ludziom. Wyróżnia je również wrażliwość. Bardzo cenią relacje międzyludzkie, dlatego często wybierają kompromis.

KOLOR NIEBIESKI – osoby, które lubią ten kolor cenią sobie spokój w życiu i równowagę wewnętrzną. Są bezkonfliktowe. Mają również silną osobowość, co wynika z życia w zgodzie z własnymi wartościami i przekonaniami.

KOLOR ZIELONY – osoby, które lubią ten kolor cenią poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważne są dla nich też bliskie relacje z innymi ludźmi. Są osobami o optymistycznym nastawieniu do otaczającego ich świata.

KOLOR SZARY – osoby, które lubią ten kolor są wyciszone. Nie lubią okazywać swoich uczuć i emocji. Niechętnie też się wyróżniają i zwracają na siebie uwagę. Unikają konfliktów. Potrafią być bardzo dobrymi przyjaciółmi.

KOLOR POMARAŃCZOWY – osoby, które lubią ten kolor są bardzo optymistyczne i mają wielkie pokłady energii życiowej. Są kompetentne i dobrze zorganizowane. Cenią porządek wokół siebie. Dużo dają innym, ale też oczekują wzajemności.

KOLOR BIAŁY – osoby, które lubią ten kolor są bezpośrednie, otwarte, szczere i lojalne. Budzą zaufanie u innych ludzi. Lubią też być eleganckie i dbać o swój wygląd. Jednocześnie bywają samotnikami i potrzebują pobyć w odosobnieniu.

KOLOR CZARNY – osoby, które lubią ten kolor mają silną osobowość. Wewnątrz są jednak wrażliwe. Często bywają też odbierane jako niedostępne i tajemnicze. Lubią nowe wyzwania i potrzebują w życiu wrażeń.

Jeśli jesteś zainteresowany tą tematyką to warto wiedzieć, że opracowane zostały różne systemy analizy osobowości, które bazują właśnie na preferencjach kolorystycznych. Za najbardziej popularny uważany jest jednak opracowany już w roku 1947 test kolorów Maxa Lüschera – szwajcarskiego psychoterapeutę. Co ciekawe, ten test umożliwia ocenę stanu psychofizjologicznego danej osoby i bywa wykorzystywany w terapiach.

Please follow and like us:
fb-share-icon